Zapalovací svíčka DENSO Iridium Power IX24B

479 Kč
Sklad DE, dostupné do týdne
Můžeme doručit do:
1.8.2024

Vyšší výkon, nižší spotřeba a delší životnost svíčky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro čtyřkolky:

  • Yamaha Grizzly YFM660F 02-08

Cena za kus

Japonské zapalovací svíčky DENSO IRIDIUM POWER zlepší všechny aspekty výkonu Vaší čtyřkolky - od startu, akcelerace a odezvy na přidání plynu přes stabilitu volnoběhu až k prodloužení intervalu výměny svíčky - a to vše díky nejmenší elektrodě na světě - iridiové centrální elektrodě zajišťující vysokovýkonné zapalování a nízké zapalovací napětí potřebné k přeskočení jiskry. 
Všechny výhody, které přináší IRIDIUM POWER můžete zužitkovat v závodním sektoru ale i při soukromých "adrenalinových" jízdách, kde oceníte nejen významné zvýšení výkonu (nebo snížení spotřeby paliva) ale i vysokou životnost (3-4x vyšší než u standardních svíček). 
Pro všechny jejich vynikající vlastnosti jsou svíčky IRIDIUM POWER vyhledávány i tuningáři , když svíčky za příznivé ceny zlepší výkonové parametry motoru a navíc optimalizují spotřebu paliva. 


Další významná zlepšení použitá při výrobě zapalovacích svíček DENSO IRIDIUM POWER: 

DENSO IRIDIUM má oddělitelnou koncovou čepičkou tak, aby byla svíčka univerzálně použitelná pro všechny aplikace (pokryto 20 druhy). 

DENSO IRIDIUM  má vestavěný odpor ve všech typech svíček pro dokonalé odstranění rušivých napětí. 

DENSO IRIDIUM má vysoce lesklé pokovení kovových ploch niklem tak, aby bylo zamezeno vzniku jakékoli koroze jak během výletní jízdy, sportovní jízdy nebo během jízdy terénem. 

DENSO IRIDIUM  má zúžené vnější (kostřící) elektrody ke snížení nežádoucího přeskoku jiskry mimo jiskřiště. Zaoblení vnější elektrody méně narušuje klidný tok palivové směsi směrem k jiskřišti a tak zajišťuje lepší  spalování. 

DENSO IRIDIUM má jedinečnou U - drážku v kostřící elektrodě, jejíž postavení v pozici proti centrální iridiové elektrodě vytváří větší prostor pro formaci výboje jiskry. Díky U - drážce je dosaženo skvělého zapalování (bez zvyšování odtrhu elektrod) a zároveň snížení napětí potřebného k přeskoku jiskry (a tím zvýšení množství využitelné energie pro lepší zapálení směsi). U - drážka je celosvětově patentována od roku 1975 a je jí vybavena absolutní většina zapalovacích svíček DENSO. 

DENSO IRIDIUM má vysunutý keramický izolátor
 tak, že je dosaženo maximální teplotní přizpůsobivosti zapalovacích svíček. Je zde kombinována samočistící schopnost pro svíčky studené s vysokou teplotní odolností pro svíčky teplé. 


DENSO IRIDIUM má zmenšenou centrální elektrodu na 0,4 mm díky použití extrémně odolné speciální iridiové slitiny (vysoký bod tavení směsi - přes 2500 stupňů Celsia.) Díky této elektrodě je maximálně zmenšena velikost jiskry a tím vysoce zlepšeno spalování směsi. Tato slitina je opět patentově chráněna. 

DENSO IRIDIUM má speciálně vysunutou centrální elektrodu pro zlepšení odezvy na přidání plynu a tím dalšího zlepšení akcelerace. 

DENSO IRIDIUM má laserově přivařované centrální iridiové elektrody, čímž je zvýšena odolnost svíčky proti vibracím způsobeným jízdou v extrémním terénu. 


Všechny vyjmenované inovace přinášejí vyšší intenzitu jiskry koncentrovanou do velice malého prostoru, ke kterému je díky zmenšení a zaoblení elektrod snadnější přístup pro zapalovanou směs (vyšší dosažený výkon a snadnější start). Zároveň se významně zlepšuje ČASOVÁNÍ jiskry a tedy se zlepšuje odezva zapálení směsi na pokyn řídící jednotky (lepší volnoběh a akcelerace). Jako poslední výhodu je třeba zmínit fakt, že výše uvedeného efektu dosahují svíčky ne za cenu snížení  životnosti (někteří jiní výrobci), ale že naopak je dosažena fantastická hranice 50 000 km pro IRIDIUM POWER (elektroda 0,4 mm). Montáž a použití svíček Denso. 

-Nastavení odtrhu. Pro správnou funkci svíček Denso Iridium je u některých typů čtyřkolek třeba upravit odtrh elektrod. Správný odtrh je vždy uveden u každého typu čtyřkolky na tomto odkazu: DENSO .

Nejedná se náročný úkon, je jen potřeba dbát zvýšené opatrnosti, protože středová elektroda má pouze 0,4 mm. Úprava se provádí pomocí spárových měrek. 

-Montáž do vozu. U všech svíček Denso Iridium je nutné dodržet správný dotahovací moment a to 25 Nm. Při větším momentu může dojít k nadměrné deformaci těsnění nebo k odtržení izolátoru.

 

 

denso 1

Díky výjimečnému kovu Iridium mohla společnost Denso ihned zmenšit povrch součástky, která je nejvíce náchylná k poruše a tou je centrální elektroda. Na rozdíl od typické platinové svíčky, jež má průměr této elektrody 1.1 mm, svíčka Denso Iridium Power má nejmenší centrální elektrodu na světě o průměru 0.4 mm. V praxi to znamená, že energetické nároky jsou nižší, zatímco zapalovací výkon svíček je podstatně vyšší. 

Vysokého výkonu těchto svíček však není dosaženo pouze použitím iridiové centrální elektrody, ale také takzvanou U-drážkou na elektrodě protější. Tato drážka byla poprvé použita někdy v polovině let 70tých. Design se hned osvědčil, protože částečně eliminuje problémy při zapalování za použití chudé palivové směsi. Princip je prostý. U-drážka zabraňuje neefektivnímu rozptylování jiskry a dává ji tak dodatečnou energii, která má za následek dokonalé spalování. Jak vidíte, vše svědčí pro svíčky Denso Iridium Power. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zapalovací svíčky
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: